Hoppa över navigering, hoppa direkt till textinnehållet Hoppa till navigeringen Om webbplatsen, tillgänglighetsinformation Startsida Nyheter Webbkarta Sökfunktion Vanliga frågor och svar Hjälp Kontakt

Välkommen till MSB! Vi använder kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på bästa sätt samt för statistik. Om du fortsätter, utan att ändra dina inställningar, så godkänner du att cookies från msb.se används.
Läs mer om kakor och hur vi använder dem samt hur du kan ändra dina inställningar

Referensgrupp Krisberedskapsveckan 2018

Tipsa om artikeln
Referensgruppen bidrar med sakkunskap, synpunkter och informationsspridning om Krisberedskapsveckan 2018 och är bollplank vad gäller informationen i både broschyr och kampanj. Vill du diskutera upplägg, utmaningar och möjligheter kring krisberedskapsveckan på central, regional eller lokal nivå? Välkommen att kontakta någon i gruppen.

Energimyndigheten

Tony Abaji, enheten för trygg energiförsörjning
tony.abaji@energimyndigheten.se


Försvarsmakten

Annika Löfgren-Lundqvist, Stabsofficer, Försvarsmaktens totalförsvarsprojekt
annika.lofgren-lundqvist@mil.se 


Livsmedelsverket

Therese.Frisell, sakkunnig inom livsmedelsberedskap
therese.frisell@slv.se


Myndigheten för stöd till trossamfund (SST)

Örjan Wallin, handläggare för krisberedskapsfrågor
orjan.wallin@sst.a.se


Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor (MUCF)

Josefin Morge, pressansvarig
josefin.morge@mucf.se 


Stockholms stad

Lena-Maria Fritzberg, säkerhetsstrateg, stadsledningskontoret
lena-maria.fritzberg@stockholm.se

Göteborgs stad

Karin Eriksson, chef för enheten för samhällsskydd och beredskap
karin.eriksson@stadshuset.goteborg.se

 

Malmö stad

Per-Erik Ebbeståhl, trygghets- och säkerhetsdirektör Stadskontoret
per-erik.ebbestahl@malmo.se

 

Länsstyrelsernas kommunikationschefsnätverk

Annika Braide, kommunikationschef Länsstyrelsen Västra Götaland
annika.braide@lansstyrelsen.se

Niklas Glans, kommunikationschef Länsstyrelsen Halland
niklas.glans@lansstyrelsen.se


Länsstyrelsernas försvarsdirektörsnätverk

Jenny Knuthammar, försvarsdirektör Länsstyrelsen Östergötland
jenny.knuthammar@lansstyrelsen.se


Frivilliga försvarsorganisationers samarbetskommitté (FOS)

Malin Dreifaldt, även beredskapshandläggare Länsstyrelsen Västmanland
malin.dreifaldt@bilkaren.se     

Sveriges Kommuner och Landsting (SKL)

Markus Planmo, expert krisberedskap
markus.planmo@skl.se

Lessobo kommun

Camilla Thure, utvecklingsstrateg
camilla.thure@lessebo.se    


Köping, Arboga och Kungsör kommuner

Mirja Gångare, beredskapsansvarig 
mirja.gangare@vmkfb.se  

 

 


 

Publicerad: 2016-12-01 kl. 15:56 | Senast granskad:2017-09-18 kl. 10:49